Szukaj
Close this search box.

Odkurzacze przemysłowe

Oferujemy odkurzacze jedno i trójfazowe zaprojektowane z myślą o wszelkich potrzebach związanych z zasysaniem różnych materiałów: ciał stałych, cieczy, wiórów a nawet najdrobniejszego kurzu

Oferowane przez nas urządzenia, to pełna gama rozwiązań od małych odkurzaczy bezszczotkowych o mocy 1,1kW, poprzez urządzenia wyposażone w trzy silniki jednofazowe, które świetnie sprawdzą się np. podczas sprzątania stanowiska po zakończonej pracy aż do rozwiązań 25kW do prac ciężkich.

Odkurzacze wyposażone są standardowo w filtr główny klasy M (skuteczność filtracji 1mikron), jednak w razie potrzeby oferujemy również filtry PTFE oraz klasy HEPAH14.

W razie potrzeby istnieje możliwość zastosowania w pełni automatycznego systemu czyszczenia wkładów filtracyjnych wykorzystującego powietrze w przeciwprądzie pod ciśnieniem 6 bar. Alternatywnie można wybrać automatyczne otrząsanie elektryczne lub uruchamiane tłokiem pneumatycznym.

Oferujemy dobór odkurzaczy dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Dzięki gamie produktów spożywczych i farmaceutycznych możliwe jest odkurzanie różnego rodzaju pyłów, w tym toksycznych i niebezpiecznych. Odkurzacze przemysłowe dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego są budowane na zamówienie ze stali nierdzewnej AISI304 lub AISI 316. Wszystkie wyposażone są w turbinę bocznokanałową do ciągłej pracy 24/7 oraz zintegrowany zawór bezpieczeństwa.

ROZWIĄZANIA SPECJALNE DLA PRZEMYSŁU

ODCIĄGI PRZEMYSŁOWE

DYM SPAWALNICZY

Posiadamy szeroką gamę odkurzaczy przemysłowych do dymów spawalniczych. Oferta przemysłowych odkurzaczy do tych zastosowań składa się z odciągów z 3-metrowym ramieniem ssącym, wyposażonych w obrotowy wychwyt oraz regulator przepływu powietrza. Urządzenia zostały zaprojektowana do bezpośredniego zasysania z palnika spawalniczego. Dzięki wężom do spawarek możliwe jest odciąganie oparów bezpośrednio z końcówki uchwytu spawalniczego. Wyposażamy odkurzacze w system czyszczenia filtra, który może być ręczny, półautomatyczny lub w pełni automatyczny za pomocą przeciwprądowego strumienia powietrza. Każdy model jest wyposażony w bardzo wysokiej jakości filtry dymu, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo operatora i maksymalną niezawodność w czasie pracy.

ODCIĄGI PRZEMYSŁOWE

Oferujemy innowacyjne rozwiązania w zakresie odciągów powietrza o dużym natężeniu przepływu we wszystkich warunkach roboczych, nawet w obecności atmosfer wybuchowych ATEX. Przemysłowe odpylacze są wydajne, kompaktowe i mobilne, łatwe w transporcie z jednego miejsca pracy do drugiego. Gama przemysłowych odpylaczy może zasysać drobny i trudny pył zawieszony, wióry aluminiowe, opary i opary oleju. Możemy dostarczyć urządzenie wyposażone w ręczny lub automatyczny system czyszczenia filtra do zastosowań z dużą ilością drobnego pyłu. Możemy dostarczyć urządzenie stanowiskowe lub zaprojektować system dla kilku stanowisk pracy.

ODKURZACZE DO CIECZY I OLEJÓW

CIECZE I OLEJE

Odkurzacze przemysłowe do olejów, smarów i chłodziw znajdują szerokie zastosowanie np. w czyszczeniu zbiorników maszyn CNC. Odpowiednie podciśnienie generowane jest przez turbinę bocznokanałową, która zapewnia doskonałą prędkość pracy. W zbiorniku odkurzacza znajduje się metalowy kosz, który służy do oddzielenia części stałej od części płynnej. Filtr 150 mikronów zapewnia skuteczną filtrację wiórów. Czujnik poziomu zamontowany wewnątrz pojemnika zatrzymuje przepływ powietrza po osiągnięciu maksymalnej pojemności. Odkurzacz jest standardowo dostarczany z zestawem akcesoriów do oleju do odkurzania maszyn CNC.

OCZYSZCZANIE POWIETRZA Z OLEJU

Odkurzacze przemysłowe serii CLEAN AIR zostały zaprojektowane do oczyszczania powietrza w środowisku pracy i odzyskiwania oleju, umożliwiając recykling. Przefiltrowany olej jest zbierany na dnie separatora. Podwójny system odprowadzania skondensowanego środka smarno-chłodzącego zapewnia doskonałe i efektywne odprowadzanie w każdej sytuacji, w której jest stosowany. Zastosowania mogą obejmować tokarki, gwintownice, przecinaki do kół zębatych, szlifierki, maszyny do druku na zimno, rozpylacze oleju roślinnego, a także typograficzne prasy rotacyjne (mgiełki atramentowe).

Odkurzacze mobilne dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego

Oferujemy kompaktowe odkurzacze do zastosowań procesowych w różnych gałęziach przemysłu w tym do odkurzania pyłów toksycznych i niebezpiecznych.

Urządzenia dla branż wymagających wysokiego poziomu higieny, takich jak przemysł spożywczy i farmaceutyczny są budowane ze stali nierdzewnej AISI304 lub na zamówienie AISI316. Wszystkie wyposażone są w dmuchawę boczno-kanałową, przeznaczoną do pracy ciągłej.

Standardowo odkurzacze wyposażone są w wysokowydajny filtr klasy M, możliwe jest jednak skonfigurowanie odkurzacza w filtr klasy HEPA H14.

Galeria produktu

Zobacz jak wygląda produkt

Dlaczego WArto nas wybrać?

SZEROKA GAMA MODELI ODKURZACZY

Niezliczona liczba kombinacji mocy urządzeń oraz ich wyposażenia pozwala wybrać odkurzacz do każdego zastosowania.

dOBÓR URZĄDZEŃ POD KONKRETNE POTRZEBY

Nie musisz znać całej naszej oferty. Powiedz w czym możemy Ci pomóc, a my dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.

MOBILNY SERWIS URZĄDZEŃ

Zapewniamy serwis urządzeń bezpośrednio u klienta.

MOŻLIWOŚĆ WYPOŻYCZENIA URZĄDZENIA NA TESTY

Czy oferowane urządzenie sprawdzi się u mnie? Możemy wypożyczyć odkurzacz na testy, po których będziesz miał pewność.

Wszystkie Twoje pytania doświadczeni fachowcy z pewnością rozwieją.